OSOZ-GRUPEX

Kategoryzacja GRUPEX
NR KAT. 7760PI01.00
Screenshot
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft

Innowacyjne rozwiązania

Kategoryzacja GRUPEX to narzędzie, które wydatnie podnosi efektywność pracy farmaceuty. Proponowanie produktów podobnych lub dedykowanych na wybrane schorzenie, może być tak proste, jak wyszukiwanie produktów podczas sprzedaży. Dzięki GRUPEX każdy farmaceuta będzie w stanie szybko znaleźć właściwy produkt dla pacjenta, znając jedynie jego problem zdrowotny.

Przewaga systemu

Warto pamiętać, że kategoryzacja GRUPEX dotyczy zarówno obszaru RX, jak i OTC. W przypadku leków RX, kategoryzacja opiera się na klasyfikacji ATC WHO. W obszarze produktów OTC stosowana jest autorska klasyfikacja, opracowana przez firmę PEX PharmaSequence Sp. z o.o. Całość została rozszerzona o możliwość filtrowania także po postaciach, co ma istotne znaczenie, np. w przypadku konkretnych grup wiekowych.

Korzyści wdrożenia

W jakich sytuacjach farmaceuci najczęściej korzystają z GRUPEX?

  • Pacjent prosi o zaproponowanie produktu na konkretne schorzenie – farmaceuta wie, jaki produkt polecić i wyszukuje go w systemie. Okazuje się, że ten produkt jest niedostępny. Jedno kliknięcie sprawia, że farmaceuta ma dostęp do innych produktów, z tej samej kategorii (na to właśnie schorzenie), bez względu na substancję czynną. Co bardzo ważne, system podpowie tylko takie produkty, która są na stanie w aptece więc farmaceuta od razu może zaproponować i sprzedać produkt pacjentowi.
  • Co jeśli pacjent prosi o zaproponowanie produktu na konkretne schorzenie – ale operator nie wie, jaki produkt polecić? W identyczny sposób jak wcześniej wpisuje do systemu ciąg znaków, jednak tym razem nie jest to nazwa produktu, ale nazwa schorzenia (nazwa grupy produktów). System apteczny sam rozpozna określone schorzenie i wyświetli wszystkie produkty z danej kategorii. Jak w przypadku powyżej i tym razem system podpowiada produkty, które są na stanie magazynowym apteki, więc można je od razu zaproponować pacjentowi.

Masz pytania, wątpliwości?
Napisz do nas WsparcieBiznesu@kamsoft.pl