OSOZ-LEK

SERWISY LEKOWE DLA PACJENTA
NR KAT. 8320PI04.21
Screenshot
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Serwisy lekowe dostępne na platformie Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia dostarczają pacjentom kompleksowych informacji na temat leków dostępnych na polskim rynku farmaceutycznym. Działają one w oparciu o BLOZ, z którego codziennie korzystają tysiące lekarzy i farmaceutów, czerpiąc niezbędne informacje, m.in. do wystawienia recepty czy kontrolowania interakcji.

Serwisy w szczególności pozwalają na sprawdzenie podstawowych informacji o leku, zapoznanie się z ulotką informacyjną, sprawdzenie aktualnych cen, odpłatności za leki refundowane oraz sprawdzenie tańszych zamienników leków. Ponadto umożliwiają przeprowadzenie analizy interakcji pomiędzy lekami zażywanymi w tym samym czasie oraz pomiędzy lekami a żywnością. Pozwalają także na sprawdzenie on-line dostępności leku w wybranej aptece oraz przesłanie wygodnej rezerwacji internetowej.

PRZEWAGA SYSTEMU

Dzięki współpracy aptek z całego kraju w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia powstał unikalny na rynku serwis KtoMaLek.pl. Za jego pośrednictwem pacjenci mogą wyjątkowo łatwo i szybko sprawdzać informacje o dostępności leków w okolicznych aptekach. Co więcej, mogą poznać cenę leku oraz wysłać przez internet rezerwację do apteki. Obsługa rezerwacji przez aptekę obywa się on-line, a pacjent na bieżąco otrzymuje powiadomienia e-mail o tym, co się dzieje z jego rezerwacją. Gdy leki są gotowe do odbioru, otrzymuje zaproszenie z apteki.

Serwis „Interakcje” pozwala natomiast sprawdzić, czy zażycie leku jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na zdrowie. W przypadku wykrycia interakcji dostępny jest szczegółowy opis, który można wydrukować i przedstawić do konsultacji lekarzowi. Analiza interakcji jest ponadto wzbogacona o analizę interakcji leków z pożywieniem. Dzięki temu pacjent może poznać, jakich składników pokarmowych powinien unikać w trakcie zażywania leków, by leczenie przebiegało prawidłowo.

KORZYŚCI WDROŻENIA

Wiedza o lekach dostępna w serwisach lekowych zapewnia pacjentom dostęp do praktycznych informacji oraz pozwala na świadome prowadzenie kuracji lekowej.

  • sprawdzanie on-line dostępności leków we wskazanej aptece oraz możliwość ich rezerwacji
  • dostęp do aktualnych informacji o lekach refundowanych wraz z możliwością sprawdzenia tańszych zamienników leku
  • możliwość przeprowadzenia analizy interakcji pomiędzy lekami zażywanymi jednocześnie
  • kontrola interakcji leków z pożywieniem
Kamsoft