KS-BLUR

BAZA LEKÓW UNIKALNYCH I NA RATUNEK
Screenshot
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft

Innowacyjne rozwiązania

Baza Leków Unikalnych i na Ratunek (BLUR) dostępna w ramach Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia usprawnia wymianę informacji o drogich i trudno dostępnych lekach pomiędzy osobami posiadającymi takie leki a osobami zainteresowanymi ich nabyciem.

Baza znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy poszukiwany lek ratujący życie jest trudno dostępny w aptece.

Informacje w bazie mogą być zamieszczane przez lekarzy i farmaceutów, jak również inne osoby zainteresowane nabyciem leku. Prawidłowość zamieszczanych informacji w bazie jest weryfikowana przez moderatora systemu OSOZ.

Każdy lek w bazie posiada szczegółową kartę leku, która zawiera podstawowe informacje o leku, takie jak: nazwa, postać, dawka, opakowanie, a także dane kontaktowe osób zamieszczających wpis. Zawarcie transakcji zakupu- sprzedaży następuje bezpośrednio pomiędzy osobą posiadającą dany lek a osobą poszukującą.

Przewaga systemu

Zaletą bazy BLUR jest wszechstronność poszukiwań leku, gdyż wpis do bazy oprócz tego, że jest widoczny na stronie internetowej, to zostaje również automatycznie rozesłany do wszystkich aptek i lekarzy uczestniczących w projekcie OSOZ.

Korzyści wdrożenia

  • Komunikat o poszukiwaniu leku trudno dostępnego widoczny bezpośrednio w systemie informatycznym lekarza oraz farmaceuty
  • Możliwość wyszukania dla pacjenta leku trudno dostępnego, ratującego życie jednocześnie w aptekach w całej Polsce
  • Zawarcie transakcji zakupu-sprzedaży bezpośrednio z osobą zainteresowaną