PRZEWODNIK PO SYSTEMACH MEDYCZNYCH KAMSOFT S.A.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PRODUKTAMI DEDYKOWANYMI DLA LEKARZY I PIELĘGNIAREK
Screenshot

RODZINA PRODUKTÓW KAMSOFT S.A. DLA MEDYCYNY

W obecnych czasach system informatyczny staje się kluczowym elementem działalności lekarza. Dzięki Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przestaje być narzędziem wspomagającym tylko rozliczenia z NFZ lecz staje się podstawowym źródłem wiedzy o Pacjencie, mechanizmem integrującym dane z różnych źródeł, wspierającym pracę Lekarzy i pielęgniarek w codziennej pracy. Ponadto staje się też systemem umożliwiającym analizę pracy oraz efektywności co docelowo wspiera kadrę zarządzającą w podejmowaniu decyzji.

Właśnie dlatego wybór optymalnego rozwiązania powinien być przemyślany i dobrany do potrzeb obecnych jak i przyszłych. W tym celu zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozwiązaniami jakie oferuje firma KAMSOFT S.A.

Systemy medyczne Mediporta SERUM SERUM Plus Wizyta Lekarska Wizyta Pielegniarska Wizyta Położnej Obchód Lekarski Obchód Pielęgniarski Obchód Anestezjologiczny KS-PPS KS-SOMED KS-Medis KS-Gabinet

W zależności od wyboru sposobu dostarczania produktów można wyróżnić dwa modele. Pierwszy to klasyczne systemy, dostępne w trybie desktop, w którym placówka medyczna musi mieć własną infrastrukturę informatyczną. Należy wówczas wziąć pod uwagę koszt zakupu i instalacji serwerów, infrastruktury sieciowej, oprogramowania czy też zatrudnienia administratora zajmującego się konserwacją sprzętu. Drugi model to dostarczanie usług w trybie SaaS, czyli chmurowym. Oba rozwiązania mają swoje zalety, przy czym rozwiązania chmurowe cechują się tzw. brakiem bariery wejścia w system, gdyż nie wymaga się żadnych inwestycji sprzętowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem przedstawionym dalej.


SYSTEMY CHMUROWE

Przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się usług informatycznych.

W ofercie KAMSOFT S.A. znajdują się dwa rozwiązania chmurowe, w których kluczowym wyróżnikiem jest sposób działania. Tutaj nie martwicie się Państwo o serwery, kopie zapasowe, aktualizacje. Jedyne czego potrzeba to linku do systemu, analogicznie jak w przypadku bankowości internetowej. KAMSOFT zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Systemy tego typu obsługują lecznictwo otwarte i są w pełni przygotowane do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, eZLA, rozliczeń z płatnikami (w tym NFZ) a także wsparcia bieżącej pracy lekarza i pielęgniarki.

Rozwiązania tego typu to najprostsze oraz najtańsze sposoby na skuteczne zinformatyzowanie swojej praktyki lekarskiej lub pielęgniarskiej oraz przychodni w sposób w pełni profesjonalny.

mediporta Kamsoft Kamsoft Kamsoft

Mediporta – system chmurowy dedykowany praktykom lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz małym przychodniom. Niezwykle przyjazny interfejs oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że system ten jest bardzo dobrze oceniany przez jego użytkowników. Mediporta to program w nowoczesnej technologii – mobilny, dostępny 24 h na dobę z dowolnego miejsca na świecie . Aby z niego skorzystać wystarczy komputer lub tablet z dostępem do Internetu. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom zapewnia 100% bezpieczeństwa danych medycznych. System umożliwia prowadzenie terminarza wizyt, tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, w tym wystawianie e-recept i e-ZLA, oraz rozliczanie świadczeń z NFZ i na zasadach komercyjnych. Oprogramowanie jest przy tym intuicyjne i proste w obsłudze – mówi się, że Mediporta jest prosta jak jazda na rowerze!

Zamów

mediporta Kamsoft Kamsoft Kamsoft

SERUM – rozwiązanie chmurowe, które rozwijane jest od kilkunastu lat. Stale wzbogacane o nowe funkcjonalności. Dedykowany zarówno dla małych jak i średnich placówek ochrony zdrowia, a z uwagi na rozbudowaną strukturę również dla placówek sieciowych, których wieloddziałowość w naturalny sposób wspiera rozwiązanie w modelu SaaS. System budowany w oparciu o bezpieczne, nowoczesne technologie internetowe. Tworzony zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie grafiki i rozwiązań funkcjonalnych. Projektowany w przemyślany sposób, aby praca z aplikacją była intuicyjna, a system niezawodny. Dostosowywany do przepisów prawa, tendencji na rynku jak i potrzeb użytkowników. Pozwala na integrację z płatnikami (NFZ, pacjenci, ubezpieczyciele), laboratoriami medycznymi, portalami promującymi lekarzy a także producentami sprzętu diagnostycznego i drukarek fiskalnych.

Zamów

SYSTEMY DESKTOPOWE

Systemy klasyczne, czyli instalowane u Klienta, znajdujące się w ofercie KAMSOFT S.A. można podzielić względem funkcjonalnym od małym i stosunkowo prostych do bardzo rozbudowanych.

KS-PPS Kamsoft Kamsoft Kamsoft

KS-PPS – System podstawowy obsługujący rozliczenia z NFZ oraz umożliwiający prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jego intuicyjny interfejs oraz przyjazność sprawia, że praca lekarza czy pielęgniarki z systemem jeszcze nigdy nie była taka prosta. Właśnie te elementy powodują, że zbliżający się wymóg wprowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej przestaje być dużym wyzwaniem. Obecnie jest to najprostszy i najprawdopodobniej najtańszy sposób zrealizowania wymagań stawianych lekarzom odnośnie szeroko rozumianej komputeryzacji.

Zamów

SOMED M Kamsoft Kamsoft Kamsoft

SOMED M – nowy system, dedykowany dla małych i średnich placówek oraz lekarzy i pielęgniarek. Funkcjonalnie bardzo zbliżony do systemu KS-SOMED jednak licencjonowany w odmienny sposób dzięki temu znosi barierę wejścia w system. Kompleksowa analiza pracy personelu medycznego pozwoliła nam na stworzenie odpowiedniego narzędzia, wspomagającego codzienne czynności i w dużym stopniu je automatyzujące. Zespół projektowy szczegółowo przeanalizował oraz zaprojektował, a następnie przetestował funkcjonalności pod kątem szybkości, wygody i automatyzacji pracy, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Zamów

KS-GLR Kamsoft Kamsoft Kamsoft

KS-GLR – system dedykowany dla małych placówek do 4 gabinetów, które są zorientowane na szybkie i sprawne realizacje zadań jakie stawiane są przed systemem informatycznym. Podczas tworzenia tego oprogramowania korzystaliśmy z konsultacji środowisk lekarskich i pielęgniarskich. KS-GLR oferuje specjalistyczne narzędzia do przeprowadzania szczegółowych wywiadów lekarskich (na podstawie formularzy medycznych). KS-GABINET posiada również narzędzia pozwalające na sporządzanie statystyk pracy gabinetu. Dodatkowo dostępna jest również wersja na urządzenia mobilne z platformami Windows, iOS, Android umożliwiająca przeprowadzanie wizyt domowych.

Zamów

KS-SOMED Kamsoft Kamsoft Kamsoft

KS-SOMED – Zintegrowany System w pełni skalowalny, który sprawdzi się zarówno w małym gabinecie jak i sieciowej przychodni. Obecnie wykorzystywany w prawie 3000 placówek w Polsce. System doskonale sprawdza się podczas ogólnej organizacji pracy jednostki medycznej, rejestracji wykonanych zleceń, ewidencji umów zawieranych z płatnikami, dokumentacji transakcji pieniężnych, jak i w rozliczeniach z poszczególnymi Oddziałami NFZ jak i innymi płatnikami. Może być również wykorzystywany jako istotne narzędzie statystyczne, pozwalające na selekcję i zestawienie danych z określonego zakresu działalności jednostki medycznej.

Zamów

ROZWIĄZANIA BEZPŁATNE

W ofercie KAMSOFT znajdują się również rozwiązania bezpłatne, dostępne dla szerokiego grona odbiorców. W chwili obecnej można wyróżnić dwa systemy, oba dostępne w tzw. chmurze, realizujące nieco odmienne zakresy.

Mediporta RX Kamsoft Kamsoft Kamsoft

Mediporta RX – system chmurowy umożliwiający prowadzenie kartoteki pacjentów oraz wystawianie recept (w tym e-recept) i elektronicznych zwolnień (e-ZLA). Rozwiązanie w każdej chwili można bardzo prosto rozszerzyć do pełnej funkcjonalności systemu Mediporta, zachowując wszystkie wprowadzone dotychczas dane, a zyskując nowe możliwości związane z pełną elektroniczną dokumentacją medyczną i modułami rozliczeniowymi.

SERUM43 Kamsoft Kamsoft

SERUM43 – system chmurowy przeznaczony do obsługi elektronicznego terminarza. Jest najczęściej rozpoczęciem przygody z systemami KAMSOFT, ponieważ umożliwia pracę na elektronicznym terminarzu placówki a stopniowo pozwala rozbudować swoją funkcjonalność do pełnego systemu SERUM realizującego wszystkie obszary pracy lekarza i pielęgniarki, wraz z tworzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Pakiet Podstawowy SEP

W ramach pakietu Podstawowego SEP zyskujecie Państwo wsparcie u opiekuna licencji w ramach podstawowych porad telefonicznych w godzinach 8-16 w ciągu dni roboczych. Również w tym pakiecie otrzymujecie Państwo subskrypcję oprogramowania przez okres roku od daty uruchomienia licencji. Pakiet ten jest w cenie zakupu.


REKOMENDACJE

W ramach dostępnych systemów opracowaliśmy tabelę porównawczą ze wskazaniem dedykowanych rozwiązań dla poszczególnych grup docelowych.


PORÓWNANIE PRODUKTÓW

Poniżej przedstawiamy Państwu tabelę porównawczą wybranych funkcji biznesowych dla poszczególnych produktów. Liczymy, że pozwoli to na analizę i ułatwi wybór optymalnego rozwiązania dedykowanego dla Państwa potrzeb.