OSOZ-PPZ

PROFILAKTYCZNE PROGRAMY ZDROWOTNE
NR KAT. 8320PI04.13
Screenshot
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Profilaktyczne Programy Zdrowotne to rozwiązanie skierowane dla posiadaczy Indywidualnych Kont Zdrowotnych, pozwalające na zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcenie do podejmowania działań profilaktycznych.

Programy Zdrowotne pozwalają na bieżące monitorowanie stanu zdrowia uczestnika w celu wykrycia potencjalnych problemów zdrowotnych i możliwie wczesnego podjęcia działań zapobiegawczych. Programy przeznaczone są dla użytkowników w każdym wieku, począwszy od programu przedkoncepcyjnego, po program prenatalny, dziecięcy, szkolny oraz programy dla osób dorosłych, obejmujące kolejne dekady życia.

W ramach programu dostępne są informacje o rekomendowanych świadczeniach zdrowotnych, a w szczególności, jakie należy wykonywać badania, jakich specjalistów odwiedzać i jaką stosować profilaktykę, adekwatnie do zmieniających się potrzeb zdrowotnych w kolejnych dekadach życia, uwzględniając jednocześnie aktualne wpisy na koncie zdrowotnym, jak np. wiek, płeć, problemy ze zdrowiem, zażywane leki.

PRZEWAGA SYSTEMU

Jednym z pierwszych profilaktycznych programów zdrowotnych dostępnych na platformie OSOZ jest „Prenatalny Program Zdrowotny”. Został on stworzony z myślą o kobietach, które spodziewają się dziecka. Jego głównym celem jest wspomaganie przyszłej mamy w terminowym wykonaniu zalecanych badań i wizyt lekarskich. Program zapewnia dostęp do zagadnień związanych z przebiegiem ciąży, rozwojem płodu, a także informacje o prawidłowym żywieniu w okresie ciąży.

Program pozwala na gromadzenie wszystkich informacji związanych z prowadzeniem ciąży w jednym miejscu, w elektronicznej kartotece ciąży. Powstaje w ten sposób historia przebiegu ciąży, do której dostęp możliwy jest on-line z dowolnego miejsca na świecie.


KORZYŚCI WDROŻENIA

  • Interaktywny panel edukacyjny dla uczestnika programu
  • powiadomienia SMS lub e-mail o ustalonych terminach badań, wizytach lekarskich oraz innych aktywnościach objętych programem
  • interaktywny kalendarz zalecanych badań w ramach programu
  • unikalne zalecenia i wskazówki dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestnika
  • zwiększenie świadomości zdrowotnej i zachęcanie do podejmowania działań profilaktycznychProfilaktyczne Programy Zdrowotne