Światło

AUTOMATYKA BUDYNKU
Screenshot
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft
Kamsoft

W nowoczesnym budownictwie oświetlenie odgrywa ważną rolę. Mnogość rozwiązań, wariantów źródeł i opraw oświetleniowych sprawia, że oświetlenie poza funkcją czysto praktyczną zaczęło spełniać również rolę ozdobną stwarzając nieraz niesamowity klimat w pomieszczeniu. Wszystko to sprawiło, że projektanci i inwestorzy zaczęli coraz chętniej sięgać również po rozwiązania automatyki budynkowej. Aby uzyskać najlepsze efekty pod względem komfortu wizualnego i zminimalizować wpływ na zużycie energii elektrycznej stosowanie automatyki wraz z jej mnogością opcji konfiguracji jest wręcz wskazane. Szczególnie korzystne jest zarządzanie oświetleniem w oparciu o dostępne oświetlenie naturalne z wykorzystaniem dedykowanych czujników, które wykrywają obecność osób w pomieszczeniu oraz mierzą poziom natężenia oświetlenia naturalnego.

Operacje może obejmować zgaszenie niektórych obwodów lub regulację natężenia sztucznego oświetlenia poprzez ściemnianie. Jedną z funkcji szczególnie wykorzystywanych w budynkach szkolnych i komercyjnych jest stała kontrola natężenia oświetlenia. System bada poziom oświetlenia naturalnego i sztucznego regulując natężenie oświetlenia sztucznego tak, by wewnątrz utrzymany był zawsze stały poziom światła. Rozwiązania systemowe umożliwiają również tworzenie tak zwanych scenariuszy, gdzie za pomocą jednego naciśnięcia możemy wyzwolić dowolną ilość opraw z różnym poziomem natężenia. Pozwala nam to stworzyć ciekawy klimat pod określone sytuacje.

Kamsoft

4-krotne wyjście binarne KNX do załączania i kontroli obciążeń. Montażu w rozdzielnicy na szynie EN 60715 (szerokość – 4 moduły). Do stosowania w instalacjach automatyki budynkowej KNX.

Kamsoft

8-krotne wyjście binarne do załączania i kontroli obciążeń lub 4-krotne do sterowania napędami rolet, żaluzji lub markiz. Montażu w rozdzielnicy na szynie EN 60715 (szerokość 4 moduły). Do stosowania w instalacjach automatyki budynkowej KNX.

Kamsoft

16-krotne wyjście binarne do załączania i kontroli obciążeń lub 8-krotne do sterowania napędami rolet, żaluzji lub markiz. Montażu w rozdzielnicy na szynie EN 60715 (szerokość 4 moduły). Do stosowania w instalacjach automatyki budynkowej KNX.

Kamsoft

2-krotny ściemniacz do przełączania i ściemniania urządzeń oświetleniowych. Montażu w rozdzielnicy na szynie EN 60715 (szerokość 4 moduły). Do stosowania w instalacjach automatyki budynkowej KNX.

Kamsoft

4-krotny ściemniacz do przełączania i ściemniania urządzeń oświetleniowych. Montażu w rozdzielnicy na szynie EN 60715 (szerokość 8 modułów). Do stosowania w instalacjach automatyki budynkowej KNX.