KS-ABD

APTECZNY BANK DANYCH
NR KAT. 2443PI01.00
Screenshot

Innowacyjne rozwiązania

Apteczny Bank Danych jest projektem, który na podstawie danych statystycznych z aptek, pozwala budować Model Zdrowotny Kraju. W oparciu o ten model przygotowywane są różnego rodzaju analizy rynkowe dla szeroko pojętej branży farmaceutycznej

We współczesnym świecie najcenniejsza jest informacja. Ani wieloletnie doświadczenie, ani doskonała znajomość pacjentów nie jest w 100% wystarczająca, aby apteka dobrze się rozwijała. Dlatego też dla aptek współpracujących z Aptecznym Bankiem Danych przygotowaliśmy pakiet 3 unikalnych serwisów, które mogą odmienić postrzeganie rynku.


Kategoryzacja GRUPEX

Kategoryzacja GRUPEX to narzędzie, które wydatnie podnosi efektywność pracy farmaceuty. Proponowanie produktów podobnych lub dedykowanych na wybrane schorzenie, jest teraz tak proste, jak wyszukiwanie produktów podczas sprzedaży. Dzięki temu każdy będzie w stanie szybko znaleźć właściwy produkt dla pacjenta, znając jedynie jego problem zdrowotny.

Kategoryzacja GRUPEX dotyczy zarówno obszaru RX, jak i OTC. W przypadku leków RX, kategoryzacja opiera się na klasyfikacji ATC WHO. W obszarze produktów OTC stosowana jest autorska klasyfikacja, opracowana przez firmę PEX PharmaSequence Sp. z o.o. Całość została rozszerzona o możliwość filtrowania także po postaciach, co ma istotne znaczenie, np. w przypadku konkretnych grup wiekowych.


Reduktor Opóźnień Decyzyjnych

Reduktor Opóźnień Decyzyjnych to narzędzie, które pozwala dodatkowo wspomagać decyzje właściciela apteki w zakresie polityki cenowej. Na podstawie analiz Aptecznego Banku Danych, informacja o średniej cenie produktu w okolicznych aptekach prezentowana jest kontekstowo (próbka z co najmniej kilkunastu aptek, wytypowanych z terenu, na którym działa ich kilkadziesiąt). Oznacza to, że zarówno w trakcie wyceny towaru, jak i podczas jego sprzedaży, farmaceuta będzie posiadał wiedzę dotyczącą średniej ceny dla danego produktu w okolicy.

Reduktor Opóźnień Decyzyjnych to rozwiązanie, które pomaga unikać sytuacji, w której pacjenci zaczynają korzystać z konkurencyjnych aptek, ze względu na dużą rozbieżność cenową (np. wygórowanych cen).

W ramach tej usługi najważniejsze są informacje – wiarygodne, sprawdzone i aktualne. A przede wszystkim adekwatne. Adekwatne dla danej apteki, czyli dotyczące geograficznego otoczenia. W ramach Reduktora Opóźnień Decyzyjnych na podstawie danych statystycznych wyliczane są średnie ceny produktów, na podstawie tzw. mikrorynku, czyli na podstawie danych statystycznych.

Radar Szans Biznesowych

Radar Szans Biznesowych to narzędzie, które pomaga nadążać za aktualnymi trendami, w zakresie produktów oferowanych pacjentom.

Serwis dostępny jest w dwóch trybach – wersji podstawowej oraz wersji pełnej, dostarczającej zaawansowanych analiz z różnych źródeł. W ramach serwisu Radar Szans Biznesowych w opcji Mikrorynek, na podstawie analiz Aptecznego Banku Danych, w swoim systemie informatycznym będziesz mieć dostęp do informacji o produktach, których jeszcze nie sprzedajesz, a które cieszą się sporym zainteresowaniem pacjentów w najbliższej okolicy (kilkadziesiąt geograficznie najbliższych aptek). Podczas tworzenia zamówienia jedno kliknięcie sprawi, że aktualne portfolio Twojej apteki zostanie porównane z rynkiem lokalnym i na tej podstawie system podpowie, jakie nowe produkty warto dopisać do zamówienia.

Każdego dnia wprowadzane są nowe produkty na rynek – rocznie odnotowujemy nawet 7500 nowości. Trudno jest być całkowicie na bieżąco, nawet mając wieloletnie doświadczenie w branży i doskonale znając potrzeby swoich pacjentów. Magazyny apteczne też mają swoją ograniczoną pojemność.

Dlatego tak ważne jest świadome i optymalne zatowarowanie apteki. Poza tym, nie każda nowość jest warta Twojej uwagi. Jednak sytuacja, w której umknie Ci produkt, cieszący się coraz większym zainteresowaniem, przekłada się na obniżenie zysków apteki i jej atrakcyjności. Warto wiedzieć, na co zwracają uwagę klienci z najbliższej okolicy.

Pakiet trzech serwisów, oferowanych w ramach barteru to jednak nie wszystko. Może on zostać rozszerzony o kolejne funkcjonalności, o ile zostaną spełnione dodatkowe warunki korzystania:

  • W przypadku, gdy w ramach naszych rozliczeń znajduje zastosowanie tzw. samofakturowanie, to uzyskujesz prawo do korzystania z serwisu Analizator Refundacyjny
  • W przypadku, gdy w ramach naszych rozliczeń znajduje zastosowanie faktura elektroniczna (zamiast mało ekologicznego papieru), to uzyskujesz prawo do korzystania z serwisu Interakcje Leków z Żywnością
  • Raporty Analityczne w systemie aptecznym oraz dostęp do Czasopisma OSOZ.