KS-EWD – WSPÓŁPRACA Z INNYMI APTEKAMI

System KS-EWD dostępny jest nie tylko dla posiadaczy oprogramowania firmy KAMSOFT. Dla użytkowników wszystkich innych systemów aptecznych przygotowana została biblioteka komunikacyjna KS-BKE. Umożliwia ona komunikację pomiędzy aptekami a hurtowniami i dostarcza pełną funkcjonalność modułu KS-EWD systemu aptecznego KS-AOW (Apteka Ogólna Windows).

Funkcjonalność KS-BKE pozwala m. in. na:
– sprawdzenie u dostawcy aktualnej ceny towaru, jego dostępność oraz termin dostawy. Farmaceuta może poinformować klienta o dostępności produktu w kilka sekund po wysłaniu zapytania,
– automatyczną wymianę dokumentów, rezygnację z ręcznego wprowadzania ich do systemu,
– zapoznanie się z aktualną ofertą hurtowni, bez dodatkowych kontaktów telefonicznych,
– składanie zamówień,
– pobieranie potwierdzeń przesłania zamówienia (listy braków), 
– umożliwia tworzenie i edycję zamówień na podstawie pobranych ofert.


Współpraca Państwa systemu aptecznego z hurtownią wspierającą KS-EWD jest bardzo prosta, nawet jeżeli nie posiadają Państwo naszego oprogramowania.

Dzięki zastosowaniu biblioteki komunikacyjnej KS-BKE podłączenie własnej apteki do dowolnej hurtowni wspierającej komunikację KS-EWD można wykonać samodzielnie w zaledwie kilku prostych krokach:

  • należy pobrać KS-BKEpobierz,
  • oraz uruchomić pobrany plik KSBke.exe.

Po wykonaniu tych czynności mamy już działający program, który do czasu aktywacji będzie pracował w trybie demonstracyjnym.
Program w wersji demonstracyjnej posiada pełną funkcjonalność. Ograniczeniem jest jedynie brak identyfikacji apteki po stronie hurtowni. Aby mogli Państwo przetestować działanie biblioteki przygotowaliśmy również demonstracyjną hurtownię farmaceutyczną, która udostępnia serwis KS-EWD pod adresem https://demo.kamsoft.pl/ap-synch-hr. Program podczas aktywacji sam pobiera adres hurtowni demonstracyjnej. Dzięki czemu, użytkownik może sam poznać działanie programu oraz wszystkie dostępne funkcje, zanim uruchomi go w codziennej pracy. 

Aby aktywować produkt należy przesłać  zamówienie na adres zamow@kamsoft.pl. Po dokonaniu płatności otrzymają Państwo plik aktywacyjny KSEwd.cfg, który należy zapisać do głównego katalogu biblioteki KS-BKE. Od tego momentu będą Państwo już mogli połączyć się do dowolnej hurtowni.

Biblioteka przeznaczona jest również do integracji z systemami informatycznym dowolnego producenta oprogramowania i zapewnia dostęp do funkcjonalności systemu wszystkim aptekom nie posiadającym systemu KAMSOFT.

Informacje dla producentów oprogramowania

Biblioteka komunikacyjna KS-BKE udostępniana jest w postaci zewnętrznej biblioteki DLL. Jest przeznaczona dla innych producentów oprogramowania, którzy chcą podłączyć swoje programy do systemu KS-EWD.

Biblioteka KS-BKE zintegrowana z systemem aptecznym umożliwia również dostęp do systemu SKR (System Kontroli Recept) pozwalającego aptekom w całym kraju na przeprowadzenie kontroli realizowanych recept w zakresie identyfikacji recept skradzionych, zgubionych, itp., już podczas realizacji recepty “za pierwszym stołem”. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż SKR jest elementem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia OSOZwww.osoz.pl

Na wszelkie pytania dotyczące podłączenia innych systemów informatycznych do KS-EWD chętnie odpowiemy:

KAMSOFT S.A.
ul. 1 Maja 133
40-235 Katowice


Sekcja Platformy KS-EWD
tel. (48-32) 209-07-05 wew.35
e-mail: 5420@kamsoft.pl